Rezultate meritorii pentru tinerii sportivi de la CSC Crisan. Comunicat

Clubul bihorean, CSC Crisan a participat la CENTRAL POLISH OPEN desfasurat in Pleszew ,Polonia. Delegatia a fost formata din 4 practicanti ai artelor martiale si Sensei Crisan Florin, toti cei 4 sportivi urcand pe podium si aducand rezultate importante pentru club si tara.

La startul acestei competitii au fost prezenti peste 500 de sportivi din Polonia, Ucraina, Slovacia, Lituania, Turcia, noi fiind singurul club din Romania. Rezultatul final a fost urmatorul: 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Dobrai Renata – Loc 1 Kumite Micadeti -50 kg
Bogdan Malina – Loc 3 Kumite Cadeti OPEN
Ruzsa Attila – Loc 3 Kumite Juniori -68 kg
Bogdan Andreea – Loc 1 Kumite Juniori -59 si Loc 1 Kumite Juniori OPEN

Sportiva Bogdan Andreea a reusit sa introarca privirile arbitrilor si ale sportivilor prin diferenta de puncte fata de adversarele ei. Dobrai Renata ,la prima ei competitie de acest nivel, s-a detasat la puncte de celelalte adversare care aveau mai multa experienta decat ea, reusind sa obtina primul loc pe podium. Intrecerea din Polonia a fost un antrenament bun pentru sportivele Bogdan Malina si Bogdan Andreea care vor participa la Campionatul European pe regiuni din Kosovo in perioada 3-4 iunie