Sportivii secției de judo de la CSM Oradea au obținut șapte medalii la Naționalele pentru Seniori

Finala Campionatului Național de Judo pentru Seniori, s-a desfășurat în perioada 27-29 Mai 2022, la Cluj Napoca, în Sala Sporturilor Horia Demian. Evenimentul a avut parte de o organizare apreciată de participanții la eveniment.

Judoul orădean a fost reprezentat de sportivii de la CSM Oradea. Aceștia au reușit o evoluție solidă, la finalul competiției judoka orădeni întorcându-se acasă cu un bilanț de șapte medalii, dintre care trei de argint și patru de bronz.

De această dată niciunul dintre sportivii legitimați la CSM Oradea nu a reușit să urce pe prima treaptă a podiumului. Obiectivul delegației orădene a fost de a obține 4-5 medalii, cel puțin una de aur. Chiar dacă medalia de aur nu a fost obținută, bilanțul sportivilor orădeni este meritoriu, performerii CSM Oradea fiind: