Turul Ciclist al Bihorului şi-a desemnat câștigătorii

Principalul favorit, columbianul Ivan Ramiro Sosa Cuervo, de la echipa italiană Androni Giocattoli Sidermec a câștigat Turul Ciclist al Bihorului. Podiumul a fost completat de italienii Alberto Giuriato, de la Cycling Team Friuli, și Alessandro Bisolti, de la Androni Giocattoli.

Prezent pentru prima dată la Turul Bihorului, orădeanul Raul Sînza a încheiat cea de-a treia etapă pe locul 12, iar la general pe 22. Mstina Focus, echipa lui a terminat turul pe locul II după Androni Giocatolli , dar înainte de Team Cervello. Roland Horvath din Marghita a fost al 95-lea, din cei 102 concurenți, care au încheiat competiția.

Turul Ciclist al Bihorului a programat duminică şi competiţia pentru amatori Road Grand Tour-100 km pe traseu profesionist, dar şi concursul pentru copii Carcover Racing Kids.