Victorie clară pentru FC Bihor în Cupa României!

Fotbaliştii de la FC Bihor  au trecut la pas de Lotus Băile Felix, în turul II al Cupei României! La Sânmartin, pe Stadionul Comunal, orădenii s-au impus cu scorul de 3-0, după ce la pauză conduceau cu 1-0 şi după ce au controlat în totalitate disputa.

Primul gol al întâlnirii a venit în minutul 42, când Chitaş i-a trimis în colţul careului mare lui Sorian, care a preluat mingea, a avansat uşor şi a şutat spre poartă, învingându-l pe goalkeeperul Barabaş. În repriza a doua, Sergiu Bactăr a urcat scorul la 2-0, cu un şut de la mare distanţă, care l-a surprins pe portarul gazdelor. Golul al treilea a venit în prelungiri, în minutul 90+2, când, după un şut-centrare a lui Călin Jurj, de pe dreapta, portarul a respins în faţă, iar din 6 metri, Florin Chitaş a marcat.

La partida de la Sânmartin a fost prezentă şi o inimoasă galerie a formaţiei orădene, care a creat o atmosferă frumoasă, încurajându-şi favoriţi pe tot parcursul jocului.

Următorul meci pentru FC Bihor va fi un amical sâmbătă, 12 august, de la ora 11:30, în deplasare, cu Phoenix Buziaş.