Cei 3 jandarmi participanți la Naționalele de judo ale MAI au urcat pe podium

𝘼𝙣𝙙𝙧𝙚𝙞 𝙎𝙩𝙤𝙞𝙘𝙖, 𝙍𝙖̆𝙯𝙫𝙖𝙣 𝘽𝙤𝙙𝙚𝙖 și 𝘿𝙖𝙧𝙞𝙪𝙨 𝙈𝙪𝙙𝙪𝙧𝙖 au ocupat locuri fruntașe la Campionatul Național de Judo desfășurat la nivelul Ministerului Afacerilor Interne în perioada 29.03 – 01.04.2022 la Călimănești, clasând 𝙄𝙣𝙨𝙥𝙚𝙘𝙩𝙤𝙧𝙖𝙩𝙪𝙡 𝙙𝙚 𝙅𝙖𝙣𝙙𝙖𝙧𝙢𝙞 𝙅𝙪𝙙𝙚𝙩̧𝙚𝙖𝙣 𝘽𝙞𝙝𝙤𝙧 pe 𝙥𝙧𝙞𝙢𝙪𝙡 𝙡𝙤𝙘 dintre inspectoratele de jandarmi participante, în ceea ce privește 𝙣𝙪𝙢𝙖̆𝙧𝙪𝙡 𝙢𝙚𝙙𝙖𝙡𝙞𝙞𝙡𝙤𝙧 𝙤𝙗𝙩̦𝙞𝙣𝙪𝙩𝙚.

Andrei și Răzvan au obținut locul 2 la categoriile 100 kg, respectiv 90 kg, iar Darius locul 3 la categoria 81 kg.

În decursul anilor, cei trei au obținut palmarese foarte bogate, Andrei este multiplu medaliat la campionatele naționale și internaționale de judo și sambo, iar Răzvan în anul 2020 medaliat cu aur la categoria 98 kg – Cupa României Sambo, de 5 ori Campion Național la Judo și multiplu medaliat la Balcaniada și concursuri internaționale, cei doi participând la competiții de judo și sambo de 19 ani. De asemenea, Darius, în cei 15 ani de când practică judo, a obținut nenumărate titluri la competiții naționale și internaționale, iar anul trecut la Campionatul Național pe Echipe U23, s-a clasat pe locul 3.