Luceferii nu au stralucit in debutul noii editii a campionatului

Luceferii nu au stralucit in debutul noii editii a campionatului Ligii a II-a la fotbal. Au scos doar un egal, acasa, in confruntarea cu Sportul Snagov.

Cu toate ca oradenii au dominat meciul, au ratat nepermis de mult, iar partida s-a incheiat cu scorul de 1-1. Elevii lui Talnar au inscris in minutul 36, cand Marius Matei a marcat in poarta Sportului Snagov.

Aproape de finalul partidei, respectiv in minutul 85, oaspetii au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj. Ultimele minute de joc au reprezentat un asalt al luceferilor la poarta adversa dar fara rezultat.

S-au pierdut astfel doua puncte importante, mai ales ca ii asteapta un meci extrem de dificil, cu un adversar care s-a impus, sambata, in fata Forestei cu astronomicul scor de 16-0. E vorba de Ripensia Timisoara.

In etapa viitoare, sambata, 12 august, Luceafarul Oradea, va evolua tot pe teren propriu.